Niedroga zwirownia Konin


Wiadomość
Autor
adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Niedroga zwirownia Konin

#1 Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:55

Co to jest określenie żwirownia i do czego może nam być potrzebna w codziennym życiu?

Kolokwialnie pisząc żwirownia to firma, która zajmuje się dostarczaniem pisaku i kruszywa do celów budowlanych i ogrodniczych. Przeważnie żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy wykorzystaniu ciężkich maszych jest wykopywane kruszywo. Aby dotrzeć do żwiru, należy zdjąć wierzchnią warstwę ziemi. Pod nią zazwyczaj znajduje się warstwa narzutowa piachu, który jest dodatkowym produktem w znacznej liczbie żwirowni w Koninie. Dopiero po jej zdjęciu jesteśmy wstanie przejść do wydobywania z właściwego złoża. Nie oznacza to, iż pod warstwą piachu zlokalizowany jest piękny, drobny żwir, który widzimy codziennie.

Żeby przybliżyć proces wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się poszczycić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wpiszmy więc szukane hasło żwirownia Konin i sprawdźmy co przyniosą nam rezultaty wyszukiwania. Poprzez to będziemy mogli więcej dowiedzieć się w kwestii samej żwirowni i sposobu zastosowania sprzedawanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie rezultatów szukania, może odnaleźć interesujące informacje o wytwarzanych produktach. Tak jak wcześniej napisałem, zalicza się do nich piach i torf oraz różnego rodzaju żwir. Natomiast gotowy produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten cudowny mały żwirek, który jest wykorzystywany do upiększania naszych skwerów zieleni powstaje z pokruszenia dużych bloków skalnych. Dlatego większość z sprzedawanych żwirów ozdobnych ma tą samą wielkość. Sama natura nie ukształtowała by milionów kamyczków o tak identycznych kształtach. W zależności od złoża jakim dysponuje dana żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która znajduje się na obszarze złóż granitowych może sprzedawać kruszywo najlepszej jakości. Również cena tego rodzaju żwiru jest znacznie wyższą od innych kamieni.

Dodatkowo bez żwirowni nie postały by żadne ulice i autostrady w naszym kraju. Bazą każdej drogi jest utwardzone podłoże. Tego typu podłoże powstaje z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru różnej wielkości. Całość przypomina przekładane ciasto: na dole gruby żwir, następnie o drobniejszej gramaturze i na wierzchu piasek. Dopiero na tak wykonanym podłożu są wylewane warstwy asfaltu.

Wróć do „Dowolne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość