Rekonwersja dla żołnierzy - czy warto


Wiadomość
Autor
adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Rekonwersja dla żołnierzy - czy warto

#1 Postautor: adambyczek » 09 sty 2017, 15:22

Cześć. Myślę nad przejściem na wcześniejszą emeryturę, ale nie wiem co będę robił później. Jestem żołnierzem zawodowym i ciężko mi będzie dostać pracę w cywilu. No chyba, że jako ochroniarz. Rzecz jasna żartuję sobie. Ostatnio znalazłem taki artykuł i nie mam pojęcia jakie wymagania formalne powinienem spełnić żeby skorzystać z dofinansowania, które jest przeznaczone na rekonwersję dla żołnierzy? Druga kwestia to co takie szkolenie mi da w praktyce? Pod pojęciem rekonwersja dla żołnierzy możemy zapisać praktycznie co chcemy: od ochroniarza po certyfikowanego handlowca. Tak, więc mach ochotę poznać opinię ludzi, którzy skorzystali z takiego rodzaju szkolenia i mogą wnieść coś mądrego w temacie.

tolek1980
Posty: 16
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:28

Rekonwersja dla żołnierzy - jakie wymagania

#2 Postautor: tolek1980 » 09 sty 2017, 15:36

Dzień dobry. Nie mam pojęcia co dokładnie czytałeś o rekonwersji dla żołnierzy? Jest to bardzo rozbudowane pojęcie i wszystko zależy od tego w jaki sposób podejdziesz do sprawy. Na rynku jest wiele firm, które oferują kursy dla byłych pracowników służb mundurowych. Rekonwersja dla żołnierzy to nic innego jako uzyskanie nowych kwalifikacji zawodowych, które dadzą ci możliwość znalezienia zatrudnienia po przejściu do cywila. Kwotę jaką dostaniesz na tego rodzaju szkolenie definiuje ustawa. Dlatego warto ją przestudiować. Jeśli pytasz o samą rekonwersję dla żołnierzy to nie zaszkodzi z niej skorzystać. Natomiast na początku musisz się zastanowić jaką pracę chciałbyś podjąć po przejściu do cywila. Dopiero wtedy szukasz odpowiedni kurs, który umożliwi ci przebranżowienie się.


Wróć do „Dowolne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości